Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron w założeniu wydaje się być czymś magicznym, czymś, czego szary kowalski nie przyswoi, a na pewno się nie nauczy. Jak jest w rzeczywistości? Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym z serii artykułów na ten temat.

Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie stron dzielimy na dwa rodzaje w zależności od docelowego zasięgu jaki ma mieć. Pierwszym i znacznie łatwiejszym polem do popisu są lokalne wyniki wyszukiwań, czyli w skrócie fraza + miasto np. „pozycjonowanie stron kraków„. Po takim zapytaniu w niektórych frazach poza wynikami organicznymi naszym oczom ukażą się mapy, które opiszemy również w następnych artykułach.

Od czego zacząć?

Pierwszym elementem pozycjonowania jest tzw. optymalizacja on-site, czyli dopasowanie witryny do wytycznych dla webmasterów. Optymalizacja SEO ma na celu podwyższenie wartości strony w oczach algorytmu wyszukiwarki oraz zasugerowanie robotom, że dana strona jest o takiej, a nie innej tematyce. W ramach tej czynności bierzemy pod lupę – treści na stronie, tytuł, meta tagi, nagłówki H, alternatywne opisy obrazków, mape strony, plik robots.txt, linkowanie wewnętrzne witryny, czas ładowania i wiele innych bardziej zaawansowanych czynników, na które postaram zwrócić uwagę w kolejnych wpisach. W dobie kar algorytmicznych podczas pozycjonowania stron co raz większą uwagę zwraca się na tą część pracy pozycjonera. Cena takiej usługi jest zależna od rozmiaru danej strony internetowej, przy wizytówkach firmowych jest to zazwyczaj kilkaset złotych, przy dużych portalach w zasadzie nie ma górnych widełek cenowych. Jeżeli tworzymy nową stronę i planujemy ją w przyszłości pozycjonować, warto konsultować ją od samego początku ze specjalistą seo lub zlecić pracę nad nią agencji interaktywnej, która poza pozycjonowaniem stron ma w swojej ofercie również usługi projektowania stron internetowych. 

W kolejnym wpisie będzie trochę na temat pozycjonowania o zasięgu ogólnopolskim, oraz optymalizacji off site.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s