Uzależnienie od hazardu – leczenie

Proces leczenia uzależnienia od hazardu bywa trudny i bardzo długi, osoba uzależniona od gier hazardowych musi zostać odizolowana, poniważ sama, szczególnie na początku etapu leczenia nie jest w stanie pokonać silnego uzależnienia.

Jak odciąć się od gier hazardowych?

Leczenie hazardu jest w dużej mierze uzależnione od chęci podjęcia leczenia przez uzależnionego, zazwyczaj pacjenci twierdzą, że problemu po prostu nie ma i wszystko jest w porządku. W wielu przypadkach przed podjęciem leczenie powinna zareagować najbliższa rodzina, która powinna zdiagnozować objawy uzależnienia od hazardu jako pierwsza. Najczęściej problem uzależnienia dostrzegany jest w momencie, kiedy zaczynają znikać pieniądze, jest to najprostszy sygnał, że coś jest nie tak. Historia zna przypadki, kiedy przed rozpocząciem leczenia hazardu ludzie potrafili wydać całą wypłatę przed dotarciem do domu, a co więcej, potrafili dodatkowo zadłużyć się, bo wiadomo, że zawsze jest szansa na odegranie się.

Gdzie leczyć hazard?

W leczeniu uzależnienia od hazardu specjalizują się ośrodki leczenia uzależnień. W przypadku wyboru przywatnego ośrodka terapii uzależnień, leczenie hazardu jest uproszczone ponieważ pacjenci są odizolowani od swojego środowiska, dodatkowo przechodząc sesje terapeutyczne w zupełnie kameralnym miejscu oraz towarzystwie.

Przed wybraniem ośrodka terapii uzależnień warto sprawdzić kompetencje i doświadczenie pracujących tam terapeutów. Leczenie hazardu jest bowiem bardzo skomplikowanym tematem, a w przypadku większych miast „kasyna” można znaleźć na rogu każdej ulicy, dlatego aby terapia leczenia przebiegła pomyślnie, musi zostać przeprowadzona przez profesjonalistów.

Jeżeli szukasz pomocy przy leczeniu hazardu, to zachęcamy do skorzystania z oferty ośrodka Wiosenna:

http://osrodekwiosenna.pl/oferta/leczenie-hazardu/

Skorzystaj z oferty profesjonalnych terapeutów uzależnień i pomóż bliskiej osobie z uzależnieniem od hazardu.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s